Kronika doświadczenia misyjnego
Akademickiego Koła Misjologicznego w "Domu Pokoju"

"Prośmy o pokój dla Jeruzalem"


Książka „Prośmy o pokój dla Jeruzalem” jest zapisem miesięcznego pobytu grupy studentów z Akademickiego Koła Misjologicznego w Poznaniu na wolontariacie misyjnym w „Domu Pokoju” w dniach 16 lipca–17 sierpnia 2010 roku.
Celem studentów była pomoc Siostrom w prowadzeniu i remoncie sierocińca. W ciągu 4 tygodni młodzi ludzie odnowili bramy i kraty w oknach, uszczelnili dach, który przecieka w porze deszczowej, odnowili łóżka dzieci, pomagali w kuchni i ogrodzie, sprzątali pomieszczenia gospodarcze, porządkowali przybory szkolne, segregowali ubrania dziecięce, odnowili bawialnię, opiekowali się dziećmi. W dni świąteczne z kolei mieli okazję pielgrzymować do miejsc świętych związanych z życiem i nauczaniem Jezusa Chrystusa. Wszystko przeplatali modlitwą, która cementowała wspólnotę.
Książka ma charakter osobistej relacji uczestników o tym, czego tam doświadczyli, ale zawiera także charakterystykę Ziemi Świętej pod kątem miejsc świętych, geografii, historii, religii i kultur. Znajdują się tu także zapisy wywiadów, które studenci przeprowadzili w Ziemi Jezusa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz