Kronika doświadczenia misyjnego
Akademickiego Koła Misjologicznego w "Domu Pokoju"

29.06.2013

28 czerwca (piątek) - Posłanie misyjne, czyli czas start!


Nadszedł wreszcie oczekiwany od wielu miesięcy radosny dzień- dzień rozesłania!
Podczas nieszporów w wigilię uroczystości św. Piotra i Pawła w Katedrze Poznańskiej abp Stanisław Gądecki udzielił nam błogosławieństwa na czas doświadczenia misyjnego.




Około godz. 18.00 spotkaliśmy się w ASD, skąd wspólnie wyruszyliśmy do Katedry Poznańskiej, która znajduje się nieopodal seminarium. Tam o godz 19.00 rozpoczęły się nieszpory, w których uczestniczyliśmy. Po wspólnej modlitwie psalmami wysłuchaliśmy nauki "O pokusie podwójnego życia ludzi wierzących" , którą wygłosił Biskup Zdzisław Fortuniak. Kaznodzieja uświadamiał nas, że kiedy zaczynamy "obcinać" wiarę i ją negocjować, po trosze ją sprzedajemy i wchodzimy na drogę niewierności. Biskup mówił, że przykład Piotra i Pawła jako świadków wiary jest dla nas umocnieniem.


Następnie odbyła się uroczystość przyznania medali za wybitne zasługi dla archidiecezji poznańskiej "Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis".

Nieszpory zakończyły się rozesłaniem misyjnym- chwilą, na którą tak długo czekaliśmy. W tym roku wielu młodych z różnych wspólnot poznańskich m.in z AKMu, Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego i Diakoni Misyjnej Ruchu Światło-Życie wyrusza na misje m.in na Ukrainę, do Izraela, Kazachstanu. Łącznie z AKMem zostało posłanych aż 34 młodych ludzi wyruszających w te wakacje na wolontariat misyjny (w tym dwóch księży, trzech kleryków i jedna siostra zakonna).






Nuncjusz apostolski w Niemczech abp Jean- Claude Périsset nałożył nam krzyże misyjne. Dla mnie była to niesamowita i wzruszająca chwila. Myślę, że dla każdego z nas był to cudowny moment. Abp Jean-Claude Périsset podczas nakładania krzyża z drzewa hebanowego, pytał każdego z nas w języku niemieckim- gdzie wyjeżdżamy i na jak długo. Na naszych twarzach było widać  ogromną radość oraz poczucie wspólnoty.

Następnie abp Stanisław Gądecki udzielił nam uroczystego błogosławieństwa... "Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody."


Po uroczystości w katedrze i oczywiście pamiątkowych zdjęciach udaliśmy się wraz z członkami AKMu, naszymi rodzinami i przyjaciółmi do salki w seminarium, gdzie spędziliśmy miło czas przy kawie na rozmowach, ostatnich organizacyjnych pogawędkach. Swoją obecnością zaszczyciła nas również s. Szczepana, przełożona "Domu Pokoju" w Jerozolimie, która obecnie jest na urlopie w Polsce. Siostra Szczepana już przydzieliła nam zadania do wykonania oraz wysłuchała naszego Regulaminu, którego chcemy przestrzegać podczas pobytu w znajdującym się pod jej opieką sierocińcu.


Pozostają nam 2 tygodnie ostatnich przygotowań do wyjazdu i ostatnie animacje w parafiach :) 15.07.2013 po Eucharystii w ASD udamy się na lotnisko w Poznaniu, by o godz. 18:05 wylecieć na miesiąc do Izraela (z przesiadką w Warszawie:P). Czekamy z utęsknieniem na chwilę, gdy "(...) nasze stopy staną na lotnisku w Tel Awiwie." (pozdrowienia dla kl. Łukasza:))


Zachęcamy do śledzenia kroniki, przeżywania z nami każdego dnia w Ziemi  Świętej...


Ania







Wszyscy misjonarze rozesłani 28.06

MY! czyli uczestnicy doświadczenia misyjnego AKM Jerozolima 2013


O posłaniu misyjnym można również przeczytać na stronie internetowej Archidiecezji Poznańskiej: http://www.archpoznan.pl/content/view/2856/107/



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz